Sveiki atvykę į mūsų DUK skyrių, kuriame dalinamės visa svarbiausia informacija apie fermentuotus gėrimus. Čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, kurie padės jums suprasti ir įvertinti šių ypatingų produktų teikiamą naudą. Kviečiame tyrinėti ir atrasti fermentuotų gėrimų pasaulį kartu su mumis – kiekvienas atsakymas čia yra žingsnis link sveikesnio ir skanesnio gyvenimo būdo!
Dėmesio: „DUK” informacija yra atnaujinama, siekiant išlaikyti aktualumą. Jeigu turite daugiau klausimų ar pastabų, nesivaržykite kreiptis į mus. Kontaktai
- Pradėkite nuo bet kurio skonio fermentuoto gėrimo.
- Rekomenduojame gerti nuo 500 ml fermentuoto gėrimo per dieną, išskyrus tokių skonių kaip Musmirė, Dyglutis, Sagan-Dailya, Rausvoji rodiolė, Auksinė šaknis, kurių dozės ir paros laikas, kada galima vartoti, ribojami.
- Enzimų gėrimas yra nealkoholinis maisto produktas, todėl jokių apribojimų vartoti nėra, išskyrus tam tikrus skonius, kurie buvo paminėti anksčiau.
- Taip pat, jei turite sveikatos problemų, prieš pradedant gerti fermentuotą gėrimą, pasitarkite su gydytoju.
- Jei esate alergiškas tam tikriems produktams, rekomenduojame vengti fermentuoto gėrimo, kuris pagamintas to produkto pagrindu.
Gerti galima bet kuriuo paros metu: prieš valgį, po valgio, vietoj valgio arba tarp valgymų.
Fermentuotas gėrimas yra funkcionalus maisto produktas, o ne maisto papildas ar vaistas. Tai produktas, skirtas reguliariai vartoti visoms amžiaus grupėms, siekiant sumažinti su mityba susijusių ligų riziką ir palaikyti bei gerinti sveikatą dėl produkte esančių funkcinių maisto ingredientų (probiotikų). Paprasčiau tariant, fermentuotas gėrimas ir maistas padės jums maitintis sveikiau be papildomų dietų ar badavimo.
Taip, vaikams galima ir reikia vartoti fermentuotus gėrimus nuo to momento, vos tik įvedamas papildomas maistas. Kadangi tai yra maisto produktas, konkretaus dozavimo nėra. Vis dėlto, venkite skonių, kuriems dozavimas yra ribojamas.
Žinoma. Tai natūralus maistas, kuriuo maitinosi mūsų protėviai, išsaugodami produkto vientisumą, kai dar nebuvo šaldytuvų. Be to, fermentuoti produktai yra lengviau virškinami ir turi daugiau vitaminų nei švieži maisto produktai.
- Deja, šiuolaikinė maisto pramonė nuo vaikystės pratina mūsų vaikų skonio receptorius prie saldiklių ir skonio stipriklių. Košė vaikų darželyje – su cukrumi, arbata – su cukrumi. Net ir kūdikių maistas su cukrumi.
- Jeigu vaikui rūgštu, į 50 ml fermentuoto gėrimo įdėkite 1 valgomąjį šaukštą medaus, išmaišykite ir įpilkite iki 200 ml. Tokiu būdu jūs tik padidinsite produkto vertę, bakterijos apsidžiaugs, nes medus – jų mėgstamiausias skanėstas.
Neribotas.
Neribotas.
Saugokite kaip jums patogu. Galima kambario temperatūroje, galima šaldytuve.
Po atidarymo laikykite taip pat, kaip ir neatidarytą, tiesiog gerai uždarykite.
- Kas yra fermentai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui?
- Fermentai yra būtini tinkamam maisto virškinimui ir įsisavinimui. Be fermentų, kuriuos gamina mūsų organizmas, svarbų vaidmenį atlieka ir tie fermentai, kurie patenka į kūną su maistu, ypač su šviežiais augalais, daržovėmis ir vaisiais.
- Fermentai ne tik palengvina maisto virškinimą, bet ir padeda stiprinti imunitetą, kovoti su infekcijomis, suteikia energijos bei padeda reguliuoti svorį.
- Fermentų ypatumai
- Tačiau nepaisant jų naudos, fermentai yra labai jautrūs ir reikalauja tinkamų sąlygų. Pakanka vos kelių klaidų, ir maistas gali prarasti šias brangias medžiagas.
- Aukštos temperatūros sunaikina fermentus. Todėl, pavyzdžiui, virtame ar keptame maiste jų nerasite.
- Žemoje temperatūroje fermentai tampa neaktyvūs. Todėl, prieš vartojant vaisius, daržoves ar fermentuotą gėrimą, reikėtų juos išimti iš šaldytuvo ir palaukti, kol sušils.
- Nėra būtina fermentuotą gėrimą laikyti šaldytuve. Tiesą sakant, geriausios jo savybės išryškėja, kai gėrimas laikomas kambario temperatūroje.
- Tačiau nepaisant jų naudos, fermentai yra labai jautrūs ir reikalauja tinkamų sąlygų. Pakanka vos kelių klaidų, ir maistas gali prarasti šias brangias medžiagas.
Fermentuotas gėrimas yra natūraliai gazuotas, tad nėra dirbtinai prisotintas anglies dioksido (dar žinomo kaip „angliarūgštė”). Todėl visiškai normalu, kad skirtinguose skoniuose ar net partijose dujų kiekis gali skirtis.
Tai visiškai normalu. Tai metabiotikas, ir jis yra labai naudingas.
Taip.
Yra. Jis vadinamas KETO.